jeudi, 20 avril 2017 16:25

Ultime Elixir Kérastase - piękne włosy dzięki mocy szlachetnych olejków

Oleje to produkty o cennych właściwościach odżywczych nie tylko dla organizmu, ale także dla włosów. Ultime Elixir Kérastase to seria kosmetyków do włosów wykorzystujących dobro drzemiące w olejkach i czerpiąca z nich to, co najlepsze. Dzięki stosowaniu tego typu produktów, odżywianie włosów i dbanie o loki staje się łatwiejsze i bardziej efektywne. Co można zyskać, wprowadzając oleje do codziennej pielęgnacji?

 

Ultime Elixir Kérastase - skarbnica składników odżywczych

Olejek do włosów to wspaniały kosmetyk dla każdego. Składniki zawarte w tego typu produktach do włosów wpływają pozytywnie na nawilżanie włosów, odżywiając je od cebulek aż po same końce. Pielęgnacja Kérastase oparta na olejkach to nie tylko fluid i eliksir do włosów, ale profesjonalne kosmetyki pozwalające na kompleksową troskę o kosmyki dla każdego. Znaleźć w niej można następujące artykuły do włosów:

    • kąpiel, czyli delikatne oczyszczanie połączone z intensywnym odżywaniem na bazie olejów

 

  • odżywkę do włosów, czyli szlachetne olejki w kremowej konsystencji do codziennego stosowania
  • Ultime Elixir, czyli olejek o wszechstronnym zastosowaniu, doskonały zarówno do zabezpieczania końcówek, jak i stosowania jak odżywkę do spłukiwania

Bogata kolekcja produktów w linii z olejkami pozwala na dobranie odpowiedniego produktu do indywidualnych potrzeb, jednak najlepsze efekty można osiągnąć, wprowadzając całą serię co codziennej kosmetyki i  rytuałów pielęgnacyjnych. Jak zatroszczyć się o pasma z Kérastase?

Jak dbać o włosy z wykorzystaniem olejów?

Pielęgnacja włosów olejami wbrew pozorom doskonale nadaje się do każdego ich typu. Odpowiednio dobrane produkty w żaden sposób nie obciążają ani nie powodują utraty objętości. Naturalny, doskonale skomponowany skład pozwala składnikom odżywczym wnikać w głąb włosa, intensywnie go odbudowując, odżywiając i nawilżając, czego efektem są sprężyste, gładkie i uniesione pasma pełne objętości i witalności.

Jak pielęgnować kosmyki stosując fluid Kérastase? Zależy to właściwie od upodobań, bowiem nie ma jednej, określonej metody używania olejku. Świetne efekty można osiągnąć, aplikując produkt przed umyciem, co pozwoli na usunięcie resztek kosmetyków do stylizacji pozostałych na głowie. W tym celu wystarczy kilka kropel olejku nanieść na pasma i wmasować je delikatnie, przy okazji wykonując masaż skóry głowy. Produkt należy pozostawić na kilkanaście minut, po czym można umyć włosy jak zwykle. Efektem będzie odżywienie i zwiększony blask.

Inna metodą na stosowanie Ultime Elixir Kérastase jest użycie go jako odżywki bez spłukiwania, po umyciu. Kilka kropel należy wmasować w kosmyki i pozostawić, uważając jednak, by nie nanieść zbyt dużo produktu. Fluid pielęgnacyjny jest na tyle wydajny, że już niewielka ilość wystarczy do odżywienia kosmyków i nadania im pięknego wyglądu. Takie stosowanie pozwoli również na odpowiednie nawadnianie włosów.

Można również fluid Kérastase nanieść na same końcówki, by ochronić je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i zapobiec ich rozdwajaniu oraz łamaniu się. Olejek Kérastase w tym przypadku zadziała jak swoista bariera przed mechanicznymi zniszczeniami.

Jeśli korzystasz z suszarki, prostownicy czy lokówki, skorzystaj z Ultime Elixir Kérastase jako produktu ochronnego przed wysoką temperaturą. Odrobina naniesiona na loki przed rozpoczęciem zabiegów z użyciem ciepła pozwoli zapobiec zniszczeniom.

Olejek do włosów Kérastase

Produkt Kérastase to połączenie czterech szlachetnych olejków o sprawdzonym, dobroczynnym wpływie na całe ciało. Zamknięte w jednej butelce, łączą swoje właściwości i zwiększają efektywność działania. Wyroby do włosów Ultime Elixir Kérastase składają się z:

  • olejku arganowego, regenerującego
  • olejku kukurydzianego, mającego działanie uelastyczniające i zmiękczające dzięki wysokiej zawartości kwasów Omega 6 oraz witamin A oraz E
  • olejku kameliowego, wygładzającego i nadającego blask dzięki wysokiej zawartości witamin
  • olejku pracaxi, źródła przeciwutleniaczy, mocno odżywiającego, nadającego blask i miękkość


Połączenie tych czterech olejków to kompres dla fryzury, pozwala na odpowiednie dostarczanie wody włosom oraz dogłębne ich odżywienie każdego dnia. Warto więc poświęcić chwilę, by zadbać o loki.