lundi, 03 juillet 2017 08:35

Puder kryjący - dlaczego warto używać go latem?

Myślisz, że lato to nie najlepszy czas na puder kryjący? Chcesz, aby w letnim słońcu twoja skóra wyglądała naturalnie, więc rezygnujesz z kosmetyków kamuflujących? To błąd! Nawet teraz tego typu puder może ci się bardzo przydać.

Niełatwo znaleźć kosmetyk, który dobrze spełnia swoje zadanie podczas upałów, a jednocześnie chroni skórę przed szkodliwym wpływem klimatyzacji. Z jednej strony zależy nam na nawilżeniu i odpowiedniej ochronie przed słońcem, a z drugiej chcemy zachować efekt zmatowionej, gładkiej cery. Wbrew pozorom to właśnie puder kryjący może pomóc w zrobieniu idealnego letniego makijażu.

Jak działa puder kryjący?

Ciężkie, zapychające pory pudry dające efekt maski to już przeszłość. Nowoczesne kosmetyki, także te, które mają dokładnie kryć niedoskonałości i matować skórę, są lekkie i trwałe. Szczególną uwagę zwróć na pudry mineralne, bo są całkowicie bezpieczne (nie zawierają szkodliwych barwników, silikonów czy podrażniających parabenów), a do tego zapewniają pełne krycie.

Dlaczego warto stosować ten produkt latem?

Lista zalet pudru kryjącego jest długa, oto najważniejsze z nich:

  • Gdy będzie naprawdę gorąco, twoja skóra będzie potrzebować kosmetyku matującego. Ten problem znają doskonale posiadaczki cery tłustej, ale latem nawet cera sucha może się błyszczeć. W takiej sytuacji puder przyjdzie ci z pomocą – zmatuje ją na długo. W ciągu dnia możesz też zrobić kilka poprawek bez ryzyka, że makijaż zacznie wyglądać sztucznie.
  • To nieprawda, że w letnie miesiące kosmetyk kryjący nie jest potrzebny. Na taki luksus mogą sobie pozwolić jedynie kobiety z naprawdę idealnie gładką skórą. Wybierz mineralny puder kryjący, a zobaczysz, że znikną wszystkie zaczerwienienia czy przebarwienia. W lecie może się okazać, że pod wpływem słońca pojawia się ich nawet więcej niż zwykle.
  • Nowoczesne pudry kryjące mają często także właściwości rozświetlające (są wzbogacone np. w rozświetlającą mikę), co ułatwi ci zrobienie modnego, świetlistego makijażu.
  • Koniecznie upewnij się, że twój puder kryjący posiada filtry UVA/UVB – ochrona przeciwsłoneczna na poziomie co najmniej SPF 15-20 to absolutne minimum