Imprimer cette page
mercredi, 05 septembre 2018 09:38

Popularyzacja tatuaży

Tatuaże wykonywane są już od starożytności i do dnia dzisiejszego wywołują różne emocje.

 

Jedna grupa ludzi fascynuje się tatuażami, jest to dla nich forma wyrażenia emocji, swego wnętrza i osobowości, nieraz również jest efektem buntu, czy wyraźnego zaznaczenia odmiennego sposobu życia czy myślenia. Bywa również, ostatnio dość często, że tatuaże są formą ukrycia blizn po zabiegach operacyjnych, często wywołujących również smutne skojarzenia. Taki tatuaż jest także formą zapomnienia smutnych chwil. Dzieje się to na przykład po przebytych chorobach onkologicznych. Tatuaże są więc nie tylko oryginalnym elementem, ale również działaniem terapeutycznym.

Jak wybrać profesjonalny salon tatuażu?

Bardzo ważny i istotny jest wybór dobrego salonu tatuażu tak, by być zadowolonym z efektów. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • zachowanie przez pracowników salonu norm czystości, tak by potem nie odchorować zabiegu
  • profesjonalizm i doświadczenie osób wykonujących tatuaż
  • bogatą ofertę różnorodnych wzorów
  • sprzęt jakim wykonywany jest tatuaż, nowoczesne narzędzia zmniejszają znacząco poziom bólu

Jak przygotować się do tatuażu i jak dbać o niego?

Specjaliści zalecają na jeden dzień przed wykonaniem zabiegu nie pić alkoholu, który rozrzedza krew, przed wykonaniem zjeść obfity posiłek, by zapobiec omdleniom i ubrać odpowiedni strój, nie obcisły w miejscu wybranym do tatuażu. Tuż po wykonaniu tatuażu nałożona na niego zostanie folia, którą należy zdjąć po około trzech godzinach. Pamiętać należy o systematycznym nawilżaniu wytatuowanej skóry, wazeliną i maściami na przykład na oparzenia, odpowiednim myciu z wykorzystaniem delikatnych żeli i mydeł. Nie należy również pić alkoholu przez kilka dni po wykonaniu tatuażu, jak również unikać przez pewien czas kąpieli, w zamian stosując prysznice oraz unikać należy słońca.

Decydując się na wykonanie tatuażu warto wziąć pod uwagę tatuaż artystyczny. Studio tatuażu artystycznego oferuje niepowtarzalne wzory, które są unikalne i niepowtarzalne. W trakcie pierwszej wizyty przeprowadzana jest konsultacja, a właściwie wywiad. Zapewnia to wysokie bezpieczeństwo, następnie można przedstawić swój projekt, albo skorzystać z oferty projektu indywidualnego. Potem tylko sterylna praca i piękny efekt.