lundi, 14 janvier 2019 17:11

Laserowe odmładzanie twarzy - efekty porównywalne do liftingu twarzy!

Laserowe odmładzanie twarzy to coraz popularniejsza metoda walki z nieuchronnym procesem starzenia skóry. Przy pomocy lasera możemy pozbyć się drobnych zmarszczek mimicznych, głębokich bruzd na twarzy, nadmiernej wiotkości skóry, a także niekorzystnych zmian w owalu twarzy. A to wszystko bez użycia skalpela, bólu i długiego okresu rekonwalescencji. Wraz ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki przedstawiamy wszystkie zalety odmładzania twarzy laserem!

 

Laserowe odmładzanie twarzy - laser jako skalpel świetlny

Urządzenia laserowe posiadają szerokie zastosowanie w gabinetach medycyny estetycznej. Pozwalają pozbyć się w łagodny sposób wszelkich niedoskonałości ciała, które do tej pory wymagały pomocy inwazyjnych urządzeń. Przy pomocy światła laserowego możemy usunąć nie tylko zmarszczki, lecz także blizny, przebarwienia, popękane naczynka, rozstępy, tatuaż, makijaż permanentny, cellulit, a nawet nadmiar tkanki tłuszczowej w wybranym miejscu. Lasery dają specjalistom medycyny estetycznej coraz więcej możliwości, zaś pacjentom nadzieję na szybkie, skuteczne, bezpieczne i niemal bezbolesne pozbycie się wszelkich kompleksów. Spośród wszystkich dostępnych na rynku laserów przeznaczonych do odmładzania twarzy, szczególną uwagę zwracają dziś lasery pikosekundowe dostępne w warszawskiej Klinice Miracki. Pozwalają na przeprowadzenie bezoperacyjnego liftingu twarzy z zachowaniem jak najwyższego komfortu dla pacjenta.

Odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym - jakie są zalety tego zabiegu?

Aby zrozumieć zalety odmładzania twarzy laserem pikosekundowym, należy na początku bliżej przyjrzeć się tej wyjątkowej technologii, która została w nich zastosowana. Technologia pikosekundowa wykorzystuje najkrótszą z możliwych wiązkę światła laserowego, która wnika w głębokie struktury skóry bez narażania jej zewnętrznej warstwy na uszkodzenia. Pikosekundowy impuls laserowy ma ograniczony kontakt ze skórą podczas zabiegu, co dla pacjenta oznacza znacznie mniejsze ryzyko poparzenia skóry niż w przypadku starszych systemów laserowych. Dostępne w Klinice Miracki urządzenia PicoSure i Discovery Pico nie narażają pacjenta na blizny, przebarwienia czy szereg innych niepożądanych skutków ubocznych. Procedura zabiegowa odbywa się w praktycznie bezbolesny sposób, o czym świadczy m.in. brak konieczności stosowania specjalnego znieczulenia przed zabiegiem.

Odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym to jednak przede wszystkim doskonałe efekty w usuwaniu zmarszczek i pozostałych oznak fotostarzenia skóry. Pierwsze efekty będą widoczne już po pierwszym wykonanym zabiegu, zaś decydując się na wykonanie pełnej terapii składającej się z około 3-4 zabiegów możemy spodziewać się efektu porównywalnego do liftingu twarzy bez skalpela. Ogromną zaletą laserowego odmładzania twarzy jest możliwość uzyskania widocznych, ale przy tym naturalnych efektów - światło lasera pobudza fibroblasty zlokalizowane w głębokich warstwach skóry do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, które odpowiadają właśnie za lepsze ujędrnienie skóry i spłycanie zmarszczek. Po zabiegu skóra zmienia całkowicie swoją strukturę - staje się wygładzona, promienna i ujednolicona. Owal twarzy ponownie zostaje podkreślony, zaś skóra jest bardziej elastyczna, sprężysta i uniesiona. Laserowe odmładzanie twarzy można też połączyć z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, np. ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Więcej informacji na temat laserowego odmładzania twarzy znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/pico-sure/