samedi, 22 décembre 2018 16:00

Jak przedłużyć trwałość makijażu?

Jak przedłużyć trwałość makijażu?

Wielogodzinne stanie przed lustrem, by stworzyć piękny make-up budzący zazdrość innych kobiet i zachwycać swoim wyglądem – wiele pań to zna, szczególnie przed ważnym wyjściem. Tylko co zrobić, by make-up był trwały? Po jaki podkład i tusz do rzęs sięgnąć, by kosmetyki trzymały się nawet przez całą noc? Opowiemy o tym, w niniejszym artykule.

 

Co z tego, że makijaż jest piękny, jeśli nie jest trwały i po godzinie wygląda jakby go nie było, albo co gorsza – jest rozmazany i prezentuje się fatalnie? Dlatego należy sięgnąć po wysokiej jakości tusz do rzęs, fluid, puder oraz nie wolno zapominać o bazach i specjalnych fixerach utrwalających. To wszystko da nam pewność, że make-up będzie prezentował się pięknie nawet podczas szalonych nocnych tańców i zabaw.

Trzeba przygotować skórę

Skóra przed makijażem powinna być odpowiednio przygotowana. Na pewno należy usunąć z niej wszelkie pozostałości kosmetyków, a więc wykonać dokładny demakijaż. Na oczyszczoną cerę nakładamy ulubiony krem nawilżający. Warto pamiętać, że na suchej skórze make-up jest dużo mnie trwały. Trzeba także pamiętać, by minimum raz w tygodniu robić peeling, który usunie martwy naskórek.

Gdy skóra jest odpowiednio przygotowana nakładamy bazę pod makijaż. Baza dodatkowo wygładzi naszą cerę i sprawi, że make-up będzie się lepiej i dłużej trzymał.  Nie wolno nakładać jej zbyt dużo, bowiem wówczas może się kulkować. Czy to już pora na tusz do rzęs? Oczywiście, że nie. Teraz fluid – dobrze dobrany kolorystycznie. Nie ma nic gorszego niż efekt białej szyi i pomarańczowej twarzy. Wygląda to brzydko i świadczy o braku umiejętności robienia make-upu.

Później w ruch idzie puder, róż, bronzer lub rozświetlacz. Ten ostatni jest w ostatnich sezonach uwielbiany przez kobiety, bowiem nadaje promienności oraz zdrowego wyglądu cerze.

Trwały make-up oczu

Makijaż oczu jest bardzo ważny. To w dużej mierze właśnie od niego zależy to, jak będziemy się prezentować.  Aby go utrwalić również należy sięgnąć po bazę pod cienie. Dzięki niej kosmetyki nie będą się osypywać z powieki. Gdy już umalujemy oko przychodzi pora na wisienkę na torcie, a więc podkreślenie rzęs. Tu konieczny jest dobrej jakości tusz do rzęs (np. L’Oreal, Maybelline, Rimmel czy Max Factor). Maskara może być w zależności od potrzeb – pogrubiająca, wydłużająca czy podkręcająca. Chcąc osiągnąć naprawdę hipnotyzujące spojrzenie najlepiej jest sięgnąć po taką, która łączy w sobie wszystkie te cechy.

By tusz się nie rozmazywał, szczególnie, jeśli będziemy mieli kontakt z wodą (wilgoć, deszcz, łzy itp.) najlepiej jest wybrać tusz do rzęs wodoodporny. Będzie on bardzo trwały i z pewnością pozostanie na swoim miejscu bez osypywania się ani rozmazywania przez długi czas.