mercredi, 16 janvier 2019 16:14

Jak dopasować kolor farby do włosów?

Jak dopasować kolor farby do włosów?

Ozdobą każdej z nas są zadbane i lśniące włosy. O ich sukcesie decyduje nie tylko ich kondycja, lecz także odcień idealnie dobrany do naszej urody. Jak dobrać odpowiedni kolor dla naszych włosów? Najlepiej posłużyć się swoim typem kolorystycznym. Jak go poznać? Nie jest to trudne, zapewniamy.

Cztery pory roku we fryzjerstwie

We fryzjerstwie wyróżniamy cztery typy kolorystyczne, takie jak wiosna, lato, jesień oraz zima. Jakim jesteś? Zacznijmy wielki sprawdzian koloru! Posiadaczki urody w typie wiosny mają cerę ciepłą, może być blada – lecz pełna blasku. Dla wiosenek charakterystyczne są rumieńce na policzkach. Wiosny szybko opalają się na brązowo, a ich twarze często zdobią złote piegi. Zwykle posiadają oczy w kolorze niebieskim, zielonym, turkusowym czy jasnobrązowym. Jeżeli chodzi o lato – typ zdecydowanie chłodny. Cera zwykle jest mleczna, oliwkowa czy w odcieniach różu. W pełnym słońcu bardzo szybko przybiera czerwony odcień, by spokojnie przejść w chłodny brąz. Kobietki spod znaku lata charakteryzują się szarymi, szaroniebieskimi czy szarozielonymi oczami. Jak można się domyślić, typ jesienny jest typem ciepłym. Skóra jest często brzoskwiniowa, w odcieniach złota. Zdecydowanie nie pojawiają się rumieńce. Jesienne kobiety mogą się pochwalić mocnymi barwami oka. Nie możemy zapomnieć o zimie – zimy są zwykle typem chłodnym. To właścicielki jasnej, wręcz przeźroczystej karnacji. Oczy odznaczają się lodowatymi barwami – szarości, błękity czy szmaragdy.

Jakim typem jesteś?

Istnieją dwa sposoby, by w domowym zaciszu odkryć swoją barwę, swoją porę roku – lecz jeden z nich jest bezbłędny! Pierwszy z nich wymaga posiadania srebrnej oraz złotej biżuterii. Sprawdzamy w lusterku, który rodzaj lepiej odznacza się na naszym ciele. Jeśli jest to złoto – posiadamy ciepły typ urody – czyli jesteśmy wiosną lub jesienią. W tym przypadku można śmiało sięgnąć po farbę Garnier Olia Intensywna Miedź. Gdy na naszej skórze lepiej prezentuje się srebro – jesteśmy latem lub zimą! Możemy wtedy celować w chłodne barwy, na przykład Syoss Oleo Beżowy Blond. W drogeriach znajdziemy tyle odcieni, że z pewnością będziemy w stanie wybrać coś dla siebie.

Domowa koloryzacja

Na rynku istnieje tak wiele farb, tonerów czy szamponów do koloryzacji, że kupno tego typu kosmetyku przyprawia o zawrót głowy. Co wybrać? Zdecydowanie taki produkt, który nie zawodzi swoich klientek, na którym można polegać. Na taki, który ma dopasowane kosmetyki do pielęgnacji. Jeżeli nie jesteśmy przekonane, jaki odcień wybrać, możemy wykonać wielki sprawdzian koloru. Wybierając odpowiedni odcień farby L’Oreal Creme Gloss, możemy już na opakowaniu sprawdzić, co wyjdzie na naszych włosach po koloryzacji. Możemy również wybierać godzinami kolor włosów – z każdego koloru mamy dostępne kilka lub kilkanaście odcieni! Zarówno w ciepłych, jak i zimnych tonacjach. Nie wahaj się ani chwili dłużej, pędź wykonać wielki sprawdzian koloru i zmień siebie na lato!

Największym plusem akcji wielki sprawdzian koloru jest to, że choć kolor blond nam nie pasuje, jesteśmy w stanie wybrać taki jego odcień, by pasował do naszej analizy kolorystycznej! Czy to nie piękne? W okamgnieniu możesz stać się brunetką lub blondynką! Do dzieła!