jeudi, 31 janvier 2019 09:58

Jak chronić paznokcie podczas sprzątania?

Pięknych i zadbanych dłoni i paznokci nie powinno się narażać na niekorzystne działanie detergentów. Podczas sprzątania pojawia się duże ryzyko uszkodzenia paznokci, a długi kontakt różnego preparatów ze skórą może nieść przykre konsekwencje dla jej kondycji.

 

Zawsze wkładaj rękawice

Niezwykle często zdarza się, że o rękawicach podczas sprzątania zupełnie się zapomina. Należy pamiętać, by bez względu na to, czy sprzątanie ma zająć kilka minut czy kilka godzin rękawice z leifheitsklep.pl powinny znaleźć się na dłoniach. Skutecznie zabezpieczą przed niekorzystnym działaniem płynów, a także sprawią, że dłonie nie zniszczą się podczas szorowania różnych nawierzchni. Detergenty mogą przyczynić się do przesuszenia skóry, co w konsekwencji sprawi, że w niektórych miejscach pojawią się bolesne pęknięcia. Niektóre z nich mogą posiadać w składzie substancje, które spowodują uczulenia objawiające się swędzącą wysypką lub czerwonymi plamami.

Kremy

Po zakończeniu sprzątania należy dokładnie umyć dłonie i zastosować krem nawilżający. Pielęgnacja dłoni i paznokci to podstawa do ich zdrowego i pięknego wyglądu. Warto stosować kremy z naturalnym składem. Wyciągi z roślin i pestek działają skutecznie i przede wszystkim bezpiecznie. Szczególnie zalecane są kosmetyki do dłoni i paznokci z woskiem pszczelim, witaminą C oraz wyciągiem z pestek winogron. Kremy chronią w szczególności skórę dłoni, ale mają również korzystne działanie na paznokcie. Takie działanie wspomoże skuteczność rękawic do sprzątania w ochronie przed niekorzystnym działaniem detergentów.

Odżywka wzmacniająca płytkę paznokci

Jeśli podczas sprzątania zdarzyło Ci się złamać paznokcie, zadbaj o ich wzmocnienie. Zastosowanie rękawic do sprzątania ochroni dłonie i paznokcie przed działaniem detergentów, jednak wystarczy jeden nieprawidłowy ruch i problem gotowy. Należy zatem zadbać o regularne wzmacnianie paznokci poprzez zastosowanie odżywki bogatej w witaminy niezbędne do utwardzania płytki paznokciowej.