jeudi, 02 novembre 2017 12:34

Dobry salon kosmetyczny? Sprawdź, jak go rozpoznać!

W dzisiejszych czasach, ofert na zabiegi kosmetyczne nie brakuje. Konkurencja jest ogromna, salonów kosmetycznych jest dużo, a my możemy wybierać w nich według uznania. Jak jednak poznać, który salon jest dobry, do którego warto się udać i skorzystać z jego usług? Sprawdźmy, na co zwracać uwagę przy wyborze salonu kosmetycznego.

 

Wysoka jakość i kwalifikacje


Najważniejszym aspektem przy dokonywaniu wyboru odpowiedniego salonu kosmetycznego, jest jakość świadczonych usług i kwalifikacje kosmetyczki. Jest to osoba, której zadaniem będzie przykrycie lub poprawa niedoskonałości ciała. Żeby osiągnąć wymarzony efekt, a przede wszystkim, żeby szedł on w parze z bezpieczeństwem, zabiegi musi prowadzić wykwalifikowana specjalistka. Zanim wybierzemy salon, warto poczytać opinie. Kiedy już nasz typ padnie na konkretną firmę, sprawdźmy, jak kosmetyczka pracuje. Wybierzmy na początek proste zabiegi, żeby sprawdzić podejście kosmetyczki oraz jakość świadczonych usług. Jeżeli efekt będzie zadowalający, możemy śmiało wrócić. Obserwujmy również otoczenie, sposób dbania o higienę itp. 

Wyposażenie salonu


Kwalifikacje kosmetyczki oraz efekty jej pracy należą oczywiście do najważniejszego aspektu. Do salonu udajemy się w celu poprawy naszej urody i kondycji skóry, dlatego, efekty pracy specjalistki są dla nas najbardziej istotne. Jednak, to nie wszystko. Podczas zabiegu, ważny jest również komfort. Zwracajmy również uwagę na wyposażenie, jakim dana firma dysponuje. W salonie chcemy się również zrelaksować i odpocząć, wygoda podczas zabiegu jest istotna. 

Wygodna pozycja
Jeżeli myślimy o komforcie zabiegu, to najważniejszym aspektem, jaki mamy na myśli, jest wygodna pozycja. Fotel kosmetyczny to niezwykle ważny aspekt wyposażenia salonu kosmetycznego. Żeby był wygodny, ważne są w nim trzy parametry. Pierwszym jest rodzaj użytej w nim poduszki. Żeby odczuć pełnię wygody, powinna ona być elastyczna, puszysta, wsparta pianką i obita wygodnym, przyjemnym w dotyku materiałem. Chodzi o miękkość oraz możliwość dopasowania się fotela, do kształtu ciała. Niektóre fotele, szczególnie najtańsze modele, posiadają jedynie cienką warstwę poduszki, która nie jest dość miękka i nie jest elastyczna. Drugim parametrem jest regulacja. Dostępne są trzy rodzaje: manualna, hydrauliczna i elektryczna. Zdecydowanie, najbardziej wygodna jest elektryczna, a manualna najmniej i tego typu fotele nie powinny znaleźć się w profesjonalnym salonie. Trzeci parametr to budowa. Największy komfort stwarzają fotele, które posiadają podwójną budowę elementu, na który kładziemy nogi, tak, by podczas zabiegu, jedna noga mogła spoczywać w dole, a druga być ustawiona w linii poziomej, w zależności od potrzeby. 

Wyposażenie dodatkowe
Wspomnieliśmy już, że ważna jest higiena. Wybierajmy jedynie te salony, które stawiają na utrzymywanie jej na wysokim poziomie. Autoklaw https://cosmeline.pl/399-autoklawy to w dzisiejszych czasach postawa wyposażenia szanującego się salonu. Jest to specjalistyczne urządzenie służące do sterylizacji narzędzi. Nie stawiajmy na salony, które nie posiadają takiego urządzenia i stosują tradycyjne metody. Oszczędzanie na higienie nie świadczy najlepiej i może być niebezpieczne w skutkach. Ostatnim, najważniejszym aspektem wpływającym na profesjonalny wystrój gabinetu jest specjalistyczna lampa lupa. Zwróćmy uwagę, jakiego sprzętu używa kosmetyczka. To, w jakim stopniu nasza skóra zostanie wyczyszczona, zależy w głównej mierze od tego, w jakim stopniu sprzęt pozwala dostrzec niedostatki naszej urody. Wybierajmy salony, które stawiają jedynie na sprzęt z górnej półki.