lundi, 14 octobre 2019 15:37

Dbasz o zdrowie swoich stóp? Pedicure leczniczy w Kielcach zadba o nie kompleksowo!

Pedicure leczniczy Pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy często jest mylony z kosmetycznym. Po pedicure medycznym stopa nie tylko wygląda ładnie, ale także w pełni zdrowa. W Kielcach podolodzy z troską przeprowadzają takie zabiegi zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

 

Czym się zajmuje podologia?

Podologia to dziedzina medycyny, zajmująca się diagnozowaniem i leczeniam chorób stóp i stawu skokowo goleniowego. Ci lekarze mają wiedze również z zakresu ortopedii, fizjoterapii, dermatologii, dietologii, a także współpracują z chirurgami. W Polsce ta dziedzina jest dość młoda, ale rozwija się bardzo szybko.

Pedicure leczniczy Kielce - na czym polega?

Pedicure leczniczy, inaczej podstawowy zabieg podologiczny, często jest mylony z pedicure kosmetyczny. Podolog, w odróżnieniu od kosmetyczki, pracuje na suchej skórze, żeny zmniejszyć ryzyko uszkodzenia i nadmiarnego usunięcia naskórka. W trakcie zabiegu zostaną opracowane odciski i modzele, pęknęcia na piętach oraz zdiagnozowanie innych dolegliwości. W Kielcach pedicure leczniczy jest bezbolesny i dokonywany jest narzędziami jednokrotnego użytku, by zapobiec zakażeniom grzybiczym.

Jak przygotować się do takiego zabiegu?

W pierwszej kolejności należy się nie stresować. Pedicure podologiczny w Kielcach to przyjemny zabieg. W domu przygotować stopy do zabiegu, czyli odświeżyć je. Przed wizytą lekarze nie rekomendują samodzielnie przycinać pasnokci, ścierać naskórek. Nie korzystać z żadnych kremów i maści, i nie aplikować na stopę preparaty lecznicze, ponieważ to będzie przeszkodą do rozpoznaniaa zmian chorobowych na stopie.

Jakie inne choroby leczy podolog w Kielcach?

Podolog zajmuje się kompleksowym leczeniem stóp. Leczy takie schorzenia, jak:

  • Brodawki
  • Modzele
  • Odciski
  • Wrastające/wkręcające paznokcie
  • Zbyt pocące się stopy
  • Pękające pięty

Także podolog przeprowadza badania mykologiczne, za pomocą których można dowiedzieć się przyczynę chorób grzybiczych stóp i paznokci.